Zprva | 21. prosinec 2020, 08:17

Prosincové ohlédnutí za rokem 2020

V posledním měsíci letošního roku byl poplach naší dobrovolné jednotce vyhlášen dvakrát a to hned v jeho prvním týdnu. V obou případech se jednalo o planý poplach. Jeden byl způsoben aktivací čidla elektronické požární signalizace v hotelu v Koutech, v druhém případě se jednalo o nenahlášené pálení. Připojený obrázek nasvědčuje tomu, že oznamovatel ani jednotky požární ochrany, pokud pálení nebylo nahlášeno, nemohly předpokládat, že se jedná o oheň pod kontrolou a nikoliv o požár. Proto je opět na místě apelovat, aby takové pálení bylo hasičům předem hlášeno.

V souvislosti s koncem roku dovolte i malé ohlédnutí za činností ledečských dobrovolných hasičů v roce 2020 v číslech. K požáru lesního porostu vyjížděla jednotka šestkrát, stejně jako k odstranění stromů padlých přes komunikace. K tomu byl v jednom případě odstraněn strom z vodního toku. Planých poplachů bylo rovněž šest. K odčerpávání vody z nemovitostí byla jednotka povolána dvakrát, k požáru domu, k požáru vozidla a k pátrání po pohřešované osobě jsme vyjížděli jednou. Celý rok byla podle potřeby distribuována dezinfekce a to jak okolním obcím a školám, tak podnikajícím právnickým osobám, které vznesly požadavek. Rozvezeno takto bylo přes 1000 litrů dezinfekce.

Jménem ledečských dobrovolných hasičů nám všem přeji zdraví, štěstí, pohodu, osobní i pracovní úspěchy.

Jsme tu pro Vás. Hasiči Ledeč.
neohlášené pálení