Technika SDH

Náš sbor disponuje terénním speciálem CAS 16 na podvozku Renault Camiva CCF 4000. Tento vůz je určen především k hašení ve velmi nepřístupném terénu, zejména lesních požárů. Vozidlo uveze 3000 litrů vody a v zásobě má 400 litrů pěnidla. Je vybaveno čerpadlem o výkonu 1600 l/min. a vysokotlakem o výkonu 40 bar při průtoku 200 l/min, dále pak motorovými pilami, přetlakovou ventilací, plovoucím čerpadlem a řadou dalších věcných prostředků požární ochrany. Osádka 1+4; prostupnost vozidla terénem je opravdu skvělá.

CAS 16

Díky dotačním programům byl sboru dobrovolných hasičů předán nový dopravní automobil Ford Transit kombi L2H2. Svůj nový automobil sbor získal díky dotaci Ministerstva vnitra – Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky za přispění kraje Vysočina a města Ledeč nad Sázavou. Ford Transit kombi se svou koncepcí řadí mezi požární automobily silniční kategorie určené k provozu na zpevněných komunikacích. Automobil je na podvozku s pohonem přední nápravy (4x2). Vozidlo je vybaveno zvláštním zvukovým a světelným výstražným zařízením modré barvy a dopravní signalizací oranžové barvy. Uvnitř nákladového prostoru a kabiny posádky je umístěno hasičské vybavení.

Transit